Інвентаризація
У BJet легко проводити інвентаризацію.
Проведення інвентаризації у системі є можливим лише по продуктах з типом Складський товар.
Метою інвентаризації може бути:
- коригування залишків по продуктах, раніше придбаних (Див. детальніше Придбання товару на склад);
- внесення початкових залишків на початку роботи з системою (Див. детальніше Внесення початкових залишків для початку роботи з базою).
Інвентаризація відбувається шляхом порівняння теоретичних та фактичних залишків. Для цього перейдіть до меню Запаси > Операції > Корегування запасів.
Натисніть Створити.
Заповніть дані:
- Референс на запаси - майбутня назва документа інвентаризації в системі
- Розташування інвентаризації (оберіть склад або локацію на складі, по якій плануєте провести інвентаризацію)
Якщо у вас немає пункту Розташування інвентаризації, це означає, що у вас не налаштований мультисклад. Якщо є необхідність ведення обліку запасів на декількох складах, виконайте додаткові налаштування. Детальніше: Склади та місця розташування.
- Корегування (оберіть Усіх продуктів, якщо проводиться повна інвентаризація або інші варіанти, якщо інвентаризація проводиться по продукту чи категорії).
- Пересортиця (встановіть галочку, для коректного списання/оприбуткування запасів у разі виявлення надлишку або нестач, якщо очікуєте на нестачу одного товару, спричинену надлишком іншого, а також для можливості редагувати журнали бухгалтерських проведень).
- Застосувати дату обліку - (оберіть дату бухгалтерських записів у системі, які створяться в разі виявлення нестач/надлишків).
Незалежно від обраної дати в полі Застосувати дату обліку, система показує залишок запасів на поточну (сьогоднішню) дату. Система не дає можливості перевірити, змінити залишки запасів на складі на дату відмінну від поточної.
Зверніть увагу! У разі якщо в полі Застосувати дату обліку буде вибрана дата, відмінна від поточної, бухгалтерські записи по оприбуткуванню надлишку/списанню нестачі будуть датовані у системі вибраною датою, а рух запасів по складу (переміщення) буде датований поточною датою).
- Включіть вичерпані продукти (встановіть галочку, якщо інвентаризація проводиться по всім продуктам, включно з тими, яких немає на складі. Наприклад, у разі внесення початкових залишків або виявлення залишку по таких товарах).
Компанія заповниться автоматично.
Натисніть Почати інвентаризацію.
У залежності від вибраного типу залишків у списку з'являться усі товари або потрібно буде обрати їх самостійно.
Для додавання рядка натисніть Додати елемент та оберіть Продукт.
Ви можете видалити рядки, щоб прибрати з переліку деякі продукти. Для цього натисніть на піктограму кошика у кінці необхідного рядка.
Рахунки вказані в колонках беруться з Карточки продукту або Категорії продуктів з полів Рахунок доходів та Рахунок витрат. У разі необхідності можуть бути змінені на інші.
У колонці Теоретична кількість система виводить залишок товару наявного на складі на поточну дату, в колонці Реальна кількість - дублює її.
Змініть Реальну кількість, якщо вона відрізняється від теоретичної.
Натисніть Підтвердити інвентаризацію.
Інвентаризація переходить у статус Підтверджено.
Зауважте! Деякі операції, наприклад, продаж продуктів може бути недоступний, поки інвентаризація знаходиться у статусі “В процесі”. Завершіть інвентаризацію для відновлення доступу до переміщень запасів.
Для перевірки проведень натисніть на створений Запис в журналі.
У відкритому записі у журналі ви побачите, на які бухгалтерські рахунки були записані надлишки чи нестачі.
Якщо необхідно внести зміни у запис, натисніть Скасувати запис. Запис перейде у статус Не проведено. Внесіть необхідні корегування та натисніть Провести.
Також результати інвентаризації можна перевірити у списку товарів. Для цього перейдіть до меню Запаси > Звіти > Оцінка запасів.
У спливному вікні натисніть Отримати оцінку запасів. Ви побачите список товарів, в якому вже будуть враховані зміни, внесені під час інвентаризації.
Дивіться також