7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #26 – BJET
Sale Banner Mobile Sale Banner
тест-драйв

    
   
   
   

    Назад

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #26

    Важливі події бізнесу, економіки та технологій – за три хвилини

    7 БІЗНЕС-НОВИН. ДАЙДЖЕСТ ВІД BJET, #26

    КІЛЬКІСТЬ ФОПІВ В УКРАЇНІ ПЕРЕВИЩИЛА ДОВОЄННІ ПОКАЗНИКИ

    Станом на середину літа в Україні нараховується приблизно 2 мільйони фізичних осіб-підприємців. Цей показник майже на 36 тис. більше, аніж був до повномасштабного вторгнення.

    Про це сказала заступниця міністра економіки України Надія Бігун, повідомляє пресслужба міністерства.

    «Маємо позитивні новини – український бізнес відновлюється і кількість зареєстрованих підприємців росте. Станом на середину літа ми маємо приблизно 2 мільйони фізичних осіб-підприємців. І це навіть більший показник, ніж був у нас до повномасштабного вторгнення. Зараз маємо майже на 36 тисяч фізичних осіб-підприємців більше, ніж було до війни, в січні 2022 року» , – розповіла Бігун.

    Цікаво також, що реєстрація ФОП тепер зазвичай відбувається дистанційно – послугою автоматичної реєстрації бізнесу в застосунку «Дія» скористалися вже понад 400 тис. українців.

    ГЕТЬМАНЦЕВ АНОНСУВАВ “ПОЛЬСЬКУ” МОДЕЛЬ ОПОДАТКУВАННЯ ФОПІВ

    Польська модель оподаткування ФОПів передбачає більший ліміт за операціями (2 млн євро проти 7,8 млн грн) та різні ставки податку для різних видів діяльності (торгівля – 3%, послуги – 12-20%)

    Україна розглядає можливість запровадження польської моделі оподаткування фізичних осіб – підприємців. Про це розсказав голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю Новини.Live.

    «Часто ми чуємо від бізнесу та експертів пропозиції запровадити оподаткування, як у Європі. Вивчивши приклади декількох країн, ми взяли за зразок польську модель, яка є для нас найбільш близькою. Зараз розглядаємо можливість її імплементації в Україні», – сказав він.

    За словами Гетманцева, єдиний податок в Україні перетворився з інструмента підтримки малого бізнесу на систему ухилення від оподаткування великого і середнього бізнесу, і його потрібно змінювати.

    На початку 2023 року Гетманцев говорив, що після війни держава повернеться до питання ліквідації схем з ухилення від податків на зарплату. Він вперше анонсував боротьбу із «зарплатними» ФОПами ще на початку 2022-го, але цим планам зашкодила війна.

    ФОПи третьої групи щокварталу сплачують 3% або 5% від доходу (єдиний податок) та 1430 грн (22% від мінімальної зарплати щомісяця) у вигляді єдиного соціального внеску (ЄСВ). Із зарплати найманих працівників щомісяця утримується 18% податку на дохід фізосіб, 1,5% – доходу на військовий збір, також роботодавець повинен сплачувати до бюджету ЄСВ у розмірі 22% від нарахованої зарплати.

    ҐЕНДЕРНИЙ РОЗРИВ В ОПЛАТІ ПРАЦІ СТАНОВИТЬ 18,6%

    В Україні ґендерний розрив в оплаті праці становить 18,6%, цей показник є нижчим за світовий, але більшим, ніж в багатьох країнах ЄС. 

    Про це у Телеграмі поінформував уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець з нагоди Міжнародного дня рівної оплати праці.

    «Вдосконалення трудового законодавства, подолання стереотипів роботодавців, підвищення рівня мотивації жінок – головні засади того, аби тенденція до скорочення ґендерного розриву в оплаті праці в Україні стала стійкою та незворотною», – трохи пафосно-канцелярськи, але об’єктивно прокоментував цю неприйнятну ситуацію уповноважений ВР.

    Лубінець зазначив, що основними причинами цього є систематична дискримінація та недооцінка праці жінок.

    МІНІМАЛЬНУ ЗАРПЛАТУ ЗБІЛЬШАТЬ

    В Україні з 1 квітня 2024 року планують збільшити мінімальну заробітну плату до ₴8 тисяч, – про це на пресконференції заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

    «І з 1 квітня мінімальна заробітна плата зросте до ₴8 тисяч. Ми заклали це в цифри бюджету», – сказав Прем’єр.

    Нагадаємо, мінімальна заробітна плата в Україні становить ₴6 700 і не змінювалася з 1 жовтня 2022 року.

    ІЗ 7 ЛИСТОПАДА – НОВИЙ РЕЖИМ ДЕКЛАРУВАННЯ ІМПОРТУ ТА ЕКСПОРТУ

    Компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати статус АЕО – авторизованого економічного оператора, будуть вимушені пред’являти товари митниці. Але для цього ще потрібно створити у кожному регіоні додаткові державні зони митного контролю.

    Починаючи з цієї дати, на виконання Плану гармонізації митного законодавства України до митного законодавства ЄС суттєво змінюються умови митного контролю та оформлення як імпортних, так і експортних вантажів. Про це інформує Європейська Бізнес Асоціація.

    Тобто йдеться про необхідність доставлення товарів в зону митного контролю відповідних митниць, в яких проводиться митне оформлення. Зауважуємо, що імпортні декларації типу ЕА, які дозволяли завершувати митне оформлення, не доставляючи товар на митницю, буде скасовано. Також з  Митного кодексу буде виключено положення, які дозволяли не пред’являти експортний вантаж митниці.

    Варто констатувати, що кількість компаній, які отримали спрощення, зростає дуже повільно. Адже компанії, особливо через війну, руйнування тощо, не витримують критеріїв, які виставляються для отримання статусу (зокрема фінансових, необхідність змінювати системи обліку, що є досить затратною процедурою, тощо).

    Тобто така ситуація може означати, що більшість вантажів буде відправлено на повний огляд. Проте митна служба, термінали все ж таки не готові до такої кількості перевірок одночасно – як через інфраструктуру, так і через людський ресурс. Тож країна може зіштовхнутись із ситуацією суттєвих черг на кордонах.

    З НОВОГО РОКУ – НОВІ ВИМОГИ ДО СТРАХОВИХ ПОСЕРЕДНИКІВ

    Національний банк запроваджує оновлені вимоги щодо реєстрації та діяльності страхових посередників. Процес оновлення регулювання відбуватиметься у два етапи.

    На першому етапі – з 1 січня 2024 року – набере чинності Положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів та умови провадження посередницької діяльності у сфері страхування, оновлене відповідно до вимог нового закону про страхування, який буде введено в дію з 1 січня наступного року.

    На другому етапі – з 1 січня 2025 року – передбачено концептуальне оновлення підходів до регулювання посередницької діяльності у сфері страхування відповідно до вимог Директиви 2016/97/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 20 січня 2016 року про реалізацію страхових продуктів.

    Серед ключових новацій – запровадження регулювання, реєстрації та підвищення вимог до кваліфікації і навчання всіх категорій страхових посередників, у тому числі страхових агентів та працівників страховика.

    Оновлене в межах першого етапу положення передбачає, зокрема, уточнення переліку страхових посередників, зокрема, включення до категорії страхових агентів фізичних осіб-підприємців.

    Також розширюються можливості представництв брокерів-нерезидентів здійснювати зарахування та перерахування страхових (перестрахових) премій головному офісу брокера-нерезидента.

    Надається право виключати з державного реєстру страхових та перестрахових брокерів осіб, пов’язаних з країною-агресором. При цьому вимоги щодо посередницької діяльності брокерами-нерезидентами за заявницьким принципом залишилися незмінними, наголосили в НБУ.

    Згідно з постановою правління НБУ від 5 вересня 2023 року №109, оновлене положення запрацює з 1 січня 2024 року.

    НА GOOGLE-МАПАХ ЗНОВУ МОЖНА ПУБЛІКУВАТИ ДАНІ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС

    Google відновив для українців можливість публікувати відгуки, ставити запитання та додавати інформацію про свій бізнес.

    Про це в Телеграмі повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

    У квітні 2022 року Google заблокував для України можливість користуватися Google business та додавати нові обʼєкти на мапи через безпекові фактори. Українці не могли публікувати відгуки, ставити запитання та додавати інформацію про свій бізнес.

    “Команда Мінцифри працювала спільно з Google, що дало змогу знову додавати нові об’єкти, залишати коментарі тощо. Український бізнес має дієвий інструмент для просування та пошуку нових клієнтів”, – наголосив Федоров і подякував Google за зважене й справедливе рішення, що допоможе українським підприємцям, які “попри повномасштабну війну розвиваються, створюють нові робочі місця та підтримують економіку держави”.

     

    #бізнес #business #ERP #CRM #автоматизація #automation #облік #бухгалтерія #python, альтернативи #1С #1C

     

    Схожі статті:

    Kоробкові saas erp-системи: чому це розумна інвестиція?

    23.11.2023

    Коробкові SaaS ERP-системи: чому це розумна інвестиція?

    Розповідаємо про переваги коробкового рішення для сталого розвитку малого та середнього бізнесу.

    ЯК ERP МОЖЕ ДОПОМОГТИ У ЗРОСТАННІ БІЗНЕСУ

    22.09.2023

    ЯК ERP МОЖЕ ДОПОМОГТИ У ЗРОСТАННІ БІЗНЕСУ?

    Системи планування ресурсів підприємства (ERP) стали важливим інструментом для бізнесу будь-якого розміру. Вони забезпечують централізовану платформу для управління різними аспектами діяльності компанії, від фінансів і запасів до управління взаємовідносинами з клієнтами та людськими ресурсами.

    ЯКІ ФАКТОРИ БРАТИ ДО УВАГИ ПРИ ВИБОРІ ERP-СИСТЕМИ

    13.09.2023

    ЯКІ ФАКТОРИ БРАТИ ДО УВАГИ ПРИ ВИБОРІ ERP-СИСТЕМИ?

    Ретельно підібрані та належно розгорнуті корпоративні системи дають можливість організаціям трансформувати та автоматизувати свої процеси. Забезпечуючи безперервний потік даних між вашою організацією та вашими клієнтами, ERP-системи можуть надавати дані в режимі реального часу для прийняття управлінських рішень. Це допомагає суттєво підвищити ефективність бізнесу!